Ztrácíte se v nabídkách modelářských obchodů? Chcete konečně létat a ne pořád vybírat a přemítat a zvažovat? Nabízím vám konkrétní kompletní sestavy pro začátečníky.

sen rc Dobře to znám...  
 
Řeknete si, začnu lítat... Víte o tom prd... Pak se něco dozvíte. Třeba, že “bateriím” se říká akumulátory a že letci dnes používají LiPolky. Tak jdete do obchodu a chcete model pro začátečníky a “lipolky” a věci k tomu. Prodavač vás, když máte štěstí, zavalí takovým množstvím dotazů, že za chvíli litujete okamžiku kdy jste o modelařině začali uvažovat. Když nemáte štěstí, odcházíte za půl hodiny obtěžkáni mraky krabic obsahujícími to, čeho se prodavač potřeboval už dlouho zbavit a hledal nějakého troubu, kterému to nacpe za dávno nereálné ceny, bez ohledu na vhodnost pro začátečníka a nějakou vzájemnou příslušnost do nějaké skupiny.  
 
Jdete na to tedy jinak. Zeptáte se modelářů na letišti nebo modelářském fóru. Z původně slibně se odvíjející debaty, hned po fázi “tohle už tu bylo - hledej lenochu”, se časem začne vyvíjet soukromá válka dávných modelářských rivalů, kteří se budou do krve hádat, jestli je lepší gold nebo MP-Jet, LiPol nebo LiFe, tlačný pohon nebo tažný, EasyStar nebo Floater-Jet, Futaba nebo Spektrum, čína jo nebo proboha nikdy ani bych se na to nevys*al.... atd atd. Výsledek? Začátečník má v hlavě ještě větší guláš než kdy měl a přemýšlí, že ta akvaristika byla vlastně docela fajn...