Turnigy T9xKam člověk šlápne sedne lehne hekne, všude je to samý EasyStar, WildHawk, samá Beta a Floater-Jet...
Osvědčená firma Graupner uvedla na trh novinku, takový "EasyStar od Graupnera", RC model Graupner Rookie. Jedná se o model řízený pouze směrovkou a výškovkou, s krásnými ocasními plochami do T (ano, je to subjektivní), s nadvakrát lomeným křídlem, vyrobený se SolidPoru, tedy ekvivalentu Elaporu od Multiplexu. I v té nejnižší verzi se prodává se střídavým outrunnerkem a 18A regulátorem (2-3S) za, pozor, cca 1900,- Kč!
 
Dceři se líbí, s Floaterem jí to docela šlo, ale přece jen to chce něco méně nadrogovaného :) .
Takže jsem pro ni jednoho zakoupil a formou videí a fotoseriálů vás seznámím s obsahem krabice, se stavbou, záletem ve stand. verzi, mými základními úpravami a záletem po úpravách, tohoto bezesporu moc zajímavého éra!
 
A jako ochutnávku si dovolím nalinkovat cizí video, kde zřejmě při modelářském veletrhu nějaký "herr Grraupnerr" létá s Rookie v hale:


 

Ještě horká novinka od Graupnera - Rookie

Tak schválně, jak se povedl "EasyStar od Graupnera"? Začneme tím, že si podrobně popíšeme co na nás vybafne z krabice. S vydatnou kočičí pomocí...

Graupner Rookie - Ideální platforma pro kameru?

Zdá se, že když z Rookiho "vyhážeme" veškeré olovo z čumáku a zvolíme lehčí accu, můžeme model dovážit i běžným ultrakompaktním fotoaparátem, bez nárustu běžné letové hmotnosti...