MPX Twister Multiplex Twister není žádná novinka, naopak, jde o letitý, osvědčený a mnohokrát postavený a létaný model.  
 
Co mě tedy přimělo k tomu, oprášit tuto „vykopávku“?  
 
Za prvé je třeba důrazně říci, že i když je to starší model, jde pořád úrovní návrhu, zpracování a kvality o špičkový model mezi „bublinami“, obzvláště těmi s EDF. Úroveň modelu mohou mnohé současné novinky, obzvláště ty z čínských luhů a hájů, jen tiše závidět. Je to zkrátka Multiplex „jak vyšitý“. Každý detail na modelu, ale i na takovém díle jako je výlisek na uložení modelu v krabici, prozrazuje píli, důvtip a pečlivost konstruktérů u Multiplexu. Je to bez přehánění vypiplaný EasyStar s dmychadlem. Rozhodně není vhodný jako první model (i když i to si dovedu u talentovaných jedinců s výcvikem na simu představit...), ale určitě jen těžko budete hledat vhodnější první model s dmychadlem. Opravdu - paráda!  
 
Za druhé, nevím z jakého důvodu, ale tento nelevný model, který se s dmychadlem 69mm a kvalitním střídavým inrunnerem Himax prodával ještě nedávno za ceny mezi čtyřmi a půl až pěti tisící korun, najednou ve „speciální edici“ zlevnil na cca dva a půl tisíce a jde sehnat ještě levněji! A to se bavíme pořád o modelu i s dmychadlem a kvalitním motorem!  
Jen pro zajímavost, samotné náhradní dmychadlo (bez motoru) se prodává za cca 1100 korun a dmychadlo i s motorem za skoro 2900 korun? Už vám svítá? :)  
 
Nevím jak vy, ale já jsem neodolal a model zakoupil a hodlám ho trochu potrápit :)  
 
Zálet proběhne s originálním EDF, ale pak dostane desetilopatkové dmychadlo, které má opravdu krásný zvuk. Uvidíme, jak na tom bude s výkonem.  
 
Takže, začneme s obsahem krabice, dále udělám fotoseriál pro začátečníky z průběhu stavby a pak nějaké to tunění a samozřejmě lítání...  
 
Základní technická data modelu: 
 
Rozpětí (mm) 850 
Délka (mm) 1115 
Plocha křídla (dm2) 25,5 
Hmotnost (g) cca 880 
 
Motor Himax A2825-3600 
Doporučený regulátor 40A s BEC 
EDF DF 69 RTR (69 mm) 
Serva 3x HS-55 nebo HS-65 HB (nebo ekvivalent) 
 
Doporučený akumulátor: 
Akumulátor 3S 11,1 V 2500-3300 mAh 
 
 
 
 

Multiplex Twister - echt bubliny s dmychadlem

Jde postavit "Easystar s dmychadlem"? Multiplex Twister je důkazem, že ano... Podívejme se, co na nás čeká v krabici s modelem...