Easy Star II Multiplex se rozhodnul říznout do živého a po několika kontejnerových lodích plných vyrobených EasyStarů, se rozhodnul vyrobit novou verzi.  
 
EasyStar je prostě ryze účelné a přitom milučké letadlo, naučilo létat HODNĚ pilotů a i já jsem s jeho pomocí snadněji znovu začínal s modelařinou po několikaleté přestávce.  
 
EasyStar II se liší od "jedničky" hlavně v přepracované motorové přepážce, vlastně celém prostoru, umožňujícím velmi pohodlně zabudovat střídavou oběžku 28-30mm (spíš tu 28mm) o výkonu do cca 250W, ale to záleží na konkrétní účinnosti a tech. vyspělosti motoru. Bezvadná je možnost k motoru opakovaně přistupovat, například pro jeho kontrolu nebo výměnu za jiný, bez nějakého řezání a lepení, což bylo při časté výměně plechovky za "stříďák" opravdu otravné u ES I.  
 
Model je vybaven malou sklopkou 7x6" se standardními listy Aeronaut (což chválím), které k sobě stahuje gumička, takže k žádnému "popletení listů" a případným nepříjemným vibracím při rozběhu nedochází.

Dále má EasyStar přípravu na křidélka, jejich velikost je zvolena tak akorát a s EasyStarem zcela dostatečně cvičí.  
 
No a podle výrobce největší novinka, ale podle mého skromného názoru ta nejmíň podstatná, je odnímatelná výškovka. Neříkám, že to nefunguje, funguje to skvěle, ale mě osobně se poněkud příčí po každém letu štrachat s tak citlivým prvkem celého letadla, jako je ocelový červík v hliníkovém těle - zajišťovací koncovce táhla výškovky. Navíc si myslím, že nikdy výškovku nenastavíme do úplně stejné pozice. Ale fajn, pro případ nějakého transportu někam na dovču - proč ne.  
 
Dále je přepracovaný, vyztužený (a "krutě" promyšlený) trup, ale ve výsledku, je to pořád náš starý dobrý EasyStar, jen ještě více propracovaný a pozmněněný evidentně na základě získaných zkušeností se "starým" typem a ne pro osekání nákladů, což je tedy dnes jako výskyt bílé vrány.

EasyStar II - Ein neuer Lehrer kommt! A co si nese v krabici?

Nebývá zvykem, aby druhý díl trháku byl lepší než ten první. Ale tady se to, jak se zatím zdá, docela daří...