Na Taranis se zpočátku mnozí dívali skrze prsty. Ale čas ukázal, že se jedná o spolehlivý a pokročilý RC telemetrický systém, kterému i mnohé zavedené značky mohou lecos závidět.

Mnoho českých modelářů zná firmu FrSky (neplést s FlySky). Jde o výrobce oblíbených vysílačových modulu, přijímačů a dalšího příslušenství. Frsky má pověst “kvalitní číny” a spolehlivost jejich zařízení je (můj názor) plně srovnatelná s výrobky známějších modelářských značek a mnohé (ověřeno osobně) spolehlivostí i překonává.

FrSky je známý tím, že už dlouho podporuje telemetrii, tedy přenos dat nejen z vysílače směrem k modelu, ale i od modelu směrem k vysílači. Ten pak dokáže tyto informace vyhodnotit a dále zpracovávat. Jak?

Nejužitečnější informací je stav spojení - tedy víme, že přijímač spokojeně chroustá dostatečně silný signál z vysílače a nemusíme se dohadovat, jestli řídíme nebo si to jenom myslíme. Další informace závisí na čidlech instalovaných v modelu, můžeme tak měřit různá napětí, proudy, spotřebovanou kapacitu, výšku, stoupání, GPS pozici, teploty a já nevím co ještě. Tyto hodnoty mohou různé vysílače/systémy různě zpracovávat.