Fox titulHádanka, co to je...
Je v tom pěnového materiálu na zateplení malého domku, má to mizernou sklopku a několik zbytečných problémů vzniklých při montáži?.
 
Správně, je to čínský EPO model, v tomto případě opravdu velký model akrobatického větroně FOX, s elektromotorem 750kv v čumáku (údajně cca 200 reálných wattů), ovládanými křidélky a směrovkou a výškovkou, dvěma slušnými kapotovanými kolečky, krásným povrchem náchylným k poškození, o rozpětí 2,3m a předpokládané letovce cca 1150g. Zakoupit ho můžete zde:
Fox EPO Glider 2.32M (91.4in) Plug-n-Fly (v2)  
 
Mám v plánu model sestavit, zalítnout s originálním motorem, pokud to bude možné i s originální vrtulí a pak provést nějaké zpevnění, ochranu povrchu, výměnu motoru za cca 400W motor NTM (jaký bude skutečný příkon/výkon je věc druhá), namontuju pořádný kužel a listí, přidám vztlakové klapky abych mohl řídit celou odtokovku a uvidíme co ještě toto nebohé éro potká.  
 
Jsem velmi zvědavý, co z toho nakonec bude...

Větroň FOX - velký model z odolné hmoty EPO - pořádný kus letadla!

Tak schválně, jak si soudruzi v Číně poradili s tak velkým modelem, o rozpětí 2,3 metru? Vyvarovali se nějakých svých obvyklých úkroků bokem? Pojďme se pro začátek podívat do krabice...

Říkal jsem si, že ke stavbě FOXe nebude co říci, ale bohužel je...

FOX není žádné ořezávátko, je to na EPO slušný brus a je to už i kus letadla. Proto nás některé napřesdržku nedodělky mohou vyjít velmi draho! Pojďme se podívat, kde jsou skryta největší rizika.

První lety s FOXem, tak jak ho čínský dělník stvořil...

Dobrá, že je směrovka krpatá, to víme... Ale jak se bude FOX chovat celkově? A co ty jeho "líné až nepoužitelné křidélka"? Pojďme se podívat na video natočené za větrného skorojarního počasí....